AKTUALNOŚCI


GORĄCZKA ZŁOTA 

Zbiórka monet zakończona. Zebraliśmy ponad 58 kg monet. Najwięcej zebrała klasa 1a - 5,9 kg. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję - DZIĘKUJEMY!

W rywalizacji międzyszkolnej zajęliśmy II lokatę!

Szczegółowe wyniki                          Foto
PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII V EDYCJA

Zrealizowaliśmy na zajęcich koła program edukacyjny PORCJA POZYTYWNEJ ENERGII V EDYCJA, którego celem jest kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców.

31 MAJA - ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Przeprowadziliśmy konkurs wiedzy w formie krzyżówki oraz konkurs na hasła antynikotynowe. Zorganizowaliśmy happening w holu naszej szkoły.
Krzyżówka 

Foto
ŚWIADOMY – ZAWSZE BEZPIECZNY

Uczniowie klasy Va wzięli udział w projekcie PCK i Urzędu Marszałkowskiego ŚWIADOMY – ZAWSZE BEZPIECZNY. W ramach projektu uczniowie wraz z opiekunem SK PCK i p. Ewą Włodarczyk uczestniczyli w rajdzie rowerowym na trasie SP 4- las Śmieciński - siedziba PCK - SP 4. W trakcie spotkania zorganizowano piknik połączony z poczęstunkiem i zabawami na świeżym powietrzu. Uczniowie uczestniczyli również w licznych szkoleniach.

PROFILAKTYKA I ZDROWIE

W majowe popołudnie w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK przy ul. Rzeczkowskiej odbyło się podsumowanie realizowanego w naszej szkole projektu „Profilaktyka i promocja zdrowia wśród młodzieży czerwonokrzyskiej”... więcej

Foto
POMAGAMY ZBIERAĆ KREW DLA POLSKI

Członkowie koła pomagali w przeprowadzeniu ogólnopolskiej kampanii promującej honorowe krwiodawstwo w Polsce. Na terenie miasta i w Centrum Handlowym we Władysławowie rozdawali ulotki informacyjne i zachęcali do oddawania krwi.

TYDZIEŃ PCK

W maju obchodziliśmy Tydzień PCK. Z tej okazji przygotowano okolicznościową gazetkę ścienną. Przedstawiciele naszego koła wzięli udział w kweście ulicznej zorganizowanej przez OR PCK. Zebrano w sumie ponad 100zł. Dziękujemy!
DNI WALKI Z ALKOHOLIZMEM

Alkoholizm (uzależnienie od alkoholu) to choroba chroniczna, przewlekła, postępująca i nieuleczalna, o kilka, kilkanaście lat skracająca życie. Nasze koło wykonało z okazji Dnia Walki z Alkoholizmem  okoliczną gazetkę.
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Członkowie SK PCK przygotowali ulotkę informującą o ważnej roli drugiego śniadania w codziennym menu ucznia, która została wręczona rodzicom dzieci odwiedzających naszą szkołę.
ZBIÓRKA MONET ROZPOCZĘTA

PCK ogłosiło kolejną edycję akcji "Gorączka złota". Monety można wrzucać do przygotowanych specjalnie na ten cel słoików. Akcja potrwa do 25 maja 2018r., a zebrane środki zostaną przekazane na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin pozostającej w trudnej sytuacji materialnej.
11 LUTEGO
ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

To święto chrześcijańskie ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku . W tym dniu pamiętamy szczególnie o: konieczności zapewnienia lepszej opieki chorym, dowartościowaniu cierpienia chorych na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim duchowej, roli i  zaangażowaniu wolontariatu.
23 LUTEGO
DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Depresja jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych na świecie.Objawami są zwykle: smutek, przygnębienie, nostalgiczny nastrój przez dłuższy czas, lęki oraz niepewność. Człowiek staje się coraz bardziej obojętny na otaczającą  rzeczywistość. Oddala się od bliskich. Depresja coraz częściej dotyka dzieci i młodzież.
Depresja – działaj, reaguj!
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH
ulotka
UWAGA GRYPA!
ulotka
PODSUMOWANIE ANKIETY "ZDROWY STYL ŻYCIA"

W badaniu wzięło udział 62 uczniów z klas IV-VII.

Wyniki badań pokazały niepełną wiedzę uczniów na temat zdrowego stylu życia. Wykazały dużą dysharmonię pomiędzy posiadaną wiedzą, a praktycznymi działaniami związanymi ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. Dotyczy to zwłaszcza nawyków żywieniowych uczniów. Posiadana wiedza nie przekłada się w praktyce na dbałość o zdrowe odżywianie. Wielu uczniów mało aktywnie spędza czas wolny.ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z  P. SADOWSKA


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia grupa członków SK PCK z opiekunem odwiedziła byłą Dyrektor naszej szkoły, p. S. Sadowską, która mieszka nieopodal szkoły.
Po podzieleniu się opłatkiem i wysłuchaniu kolędy zagranej na skrzypcach przez Nikolę Klonowską uczennice spędziły popołudnie na miłej rozmowie z emerytowaną nauczycielką.

Foto
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Z okazji Mikołajek UKS OLIMPIKUS oraz SK PCK zorganizowały zawody sportowe w halową piłkę nożną. Turniej odbył się w szkolnej hali w dwóch terminach. Do rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn klasowych, w sumie około 90 dziewczynek i chłopców z klas IV-VI. W trakcie zawodów SK PCK i pielęgniarka szkolna przeprowadzili profilaktyczne działania prozdrowotne. Uczniowie mogli skontrolować swoją wagę i wzrost,  a każdy uczestnik wziął udział w badaniu ankietowym dotyczącym zdrowego stylu życia.

Foto
REJONOWY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Na terenie naszej szkoły przeprowadzono kolejny, rejonowy etap olimpiady. Test rozwiązywało 23 uczniów ze szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych oraz szkół średnich. Reprezentująca nas Alicja Czekałowska z klasy VIIa, rywalizując ze starszymi od siebie koleżankami i kolegami, nie znalazła się w pierwszej trójce olimpiady. Otrzymała dyplom oraz upominki przygotowane przez Polski Czerwony Krzyż.

Foto
DZIEŃ NAUCZYCIELA W PCK

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował  spotkanie z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości uczestniczyli: pani dyrektor Barbara Kamińska oraz opiekun SK PCK pan Krzysztof Kirzyc, którzy otrzymali podziękowania i upominki.

Foto

1 GRUDNIA - DNI WALKI Z AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. AIDS, czyli zespół nabytego braku odporności, to nieuleczalna choroba wywołana przez wirusa HIV. Członkowie SK PCK na zajęciach poszerzyli wiedzę związaną z tym zagadnieniem i umieścili najważniejsze informację na ściennej gazetce.

Foto

SZKOLNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Po raz pierwszy szkoły podstawowe razem z wygaszanymi gimnazjami stanęły do rywalizacji w ramach olimpiady zdrowego stylu życia. 16 listopada 11 uczniów z klas siódmych wzięło udział w  szkolnym etapie olimpiady. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 20 pytań testowych. Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Joanna Cywińska oraz pan Krzysztof Kirzyc wyłoniła laureata szkolnej edycji, którą została Alicja Czekałowska z klasy VIIa. Alicja będzie reprezentowała naszą szkołę w kolejnym etapie olimpiady. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również: Inez Szwermer (7a), Wiktoria Jackowska i Bartosz Lewandowski (7b). Gratulujemy i życzymy Ali powodzenia w dalszych etapach!
Foto
16 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA


Członkowie SK PCK z pomocą pielęgniarki szkolnej p. Bożeny Wawrzonkowskiej zorganizowali cykl pogadanek nt. szkodliwości palenia papierosów. Członkowie naszego koła z transparentem oraz ogromnym papierosem odwiedzili klasy szkolne. Uczniowie, których rodzice są uzależnieni od tego niezdrowego nałogu, otrzymali ulotki zachęcające  do rzucenia palenia. Interesującym momentem spotkań były wypowiedzi członków SK PCK, których bliscy zdołali już uwolnić się od tego zgubnego nałogu.
Na gazetce ściennej SK PCK ukazały się ważne informacje dotyczące Światowego Dnia Rzucania Palenia.

Foto
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM
16 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Głodem.  W związku z tym członkowie SK PCK przeprowadzili liczne akcje informacyjne nt. problemu  głodu na świecie, zwrócili uwagę na przypadki marnowania żywności, w szkole namawiali do dzielenia się jedzeniem z osobą, która zapomniała go zabrać z domu. Uczniowie zorganizowali również zbiórkę zdrowej żywności. W czasie długiej przerwy, podczas happeningu rozdali zebrane owoce, warzywa, napoje i ciastka. Mamy nadzieję, że akcja uzmysłowi społeczności szkolnej nie tylko problem głodu na świecie, ale również zwróci uwagę na ogromną rolę prawidłowego odżywiania.
Foto
PROGRAMY PROZDROWOTNE REALIZOWANE
W SZKOLE I NA ZAJĘCIACH SK PCK
 
"Trzymaj formę", "Znajdź właściwe rozwiązanie", programy antynikotynowe, KRAJOWY PROGRAM ZAPOBIEGANIA ZAKAŻENIOM HIV I ZWALCZANIA AIDS - zalecane przez SANEPID

"Zdrowie w mojej głowie" - szkolny program profilaktyczny


Władze SK PCK w roku szkolnym 2017/2018

L.p.

Nazwisko i imię

Klasa

Pełniona funkcja

1.

Kamińska Oliwia VIIa
Przewodniczący

2.Wiceprzewodniczący

3.Sekretarz
4.


Skarbnik

Opiekunowie:
p. Krzysztof Kirzyc
p. Bożena Wawrzonkowska - pielęgniarka szkolna


Archiwum