Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w ramach Europejskiej Współpracy Szkół  E-twinning od czterech już lat realizują wspólne dla wielu europejskich szkół projekty. W tym roku nasi uzdolnieni  wychowankowie pod opieką szkolnego koordynatora projektu pani Joanny Trzcińskiej oraz pani Katarzyny Skaraczyńskiej  podjęli pracę nad  „Christmas project – Cards and Xmass balls” wykonując  karty i  bombki  Bożonarodzeniowe. Projekt, w którym wzięło udział aż kilkadziesiąt  szkół z ponad  dwudziestu krajów, zakładał wymianę życzeń świątecznych, przesyłanie kart i bombek do szkół partnerskich oraz zamieszczanie efektów pracy na stronie portalu etwinning tak, by poznać flagi i symbole narodowe europejskich krajów oraz nauczyć się składać życzenia w innych językach. 

Kartki i bombki  otrzymane od zagranicznych partnerów mogliśmy podziwiać na mini wystawie umieszczonej w korytarzu  przy sali nr 2.

Gorąco zachęcam naszych uczniów do  zaangażowania się w kolejny projekt, nad którym będziemy pracować w tym roku - „Teach Me Your Games, Learn Ours”- związany z prezentacją narodowych gier i zabaw. Zapowiada się doskonała zabawa.

 

                                                                                              Joanna Trzcińska